pondělí 10. března 2008

2007 střih 2008 aneb kvalita bydlení

shodou okolností jsme se nějak tak zhruba přesně před rokem s kubou sestěhovali do podolí. romantika u řeky to byla, o tom žádná, ale taky nuzný pokojík s miniaturní televizí, kam se všechny moje hadříky prostě ne a ne vejít (obzvlášť když tam nebylo místo na skříň, že...).

takže... omlouvám se za cikánský nepořádek, ale nepočítala jsem s tím, že obrázek bude publikován; jenže teď mi to prostě nedá :-)

btw ty červené kroužky naznačují výrazné inovace, kterými naše bydlení za ten rok prošlo: odporný lustr byl nahrazen pouhopouhou žárovkou, závěsy ze starých koberců záclonami a závěsy z látky, trpasličí televize televizí běžné velikosti, krabice nahrazena nočním stolkem (ok, jde o kancelářský kontejner, ale i tak), rozbitý věšák z ikea vestavěnou skříní. no a především přestěhováním do čtvrti zbohatlíků - dejvic :-)

žijeme zkrátka v luxusu!

březen 2007podolský byt obsahoval ještě malou kuchyň s linkou z bauhausu sestavenou nešikovnými řemeslníky (když jsme se nastěhovali, tekla voda z dřezu na zeď místo do odpadu), záchodem s luxusním dekorativním prkýnkem (a teď sakra lituju, že jsem si ho nenafotila, těžko se věří tomu, že nám pod zadkem plavaly kýčovité tyrkysové rybky), a koupelny kvality ještě horší než zmíněná kuchyň (zde za zmínku stojí opravářská etuda: kuba s žánem se snažili porcelánový podstavec narvat pod umyvadlo tak dlouho, že dokonce překonali vodovodní přívod. pomoci jim k tomu ovšem muselo kladivo a stříbrná tejpa, kterou rozpůlený podstavec museli zalepit poté, co ho pod umyvadlo konečně dostali. a tady by se fotodokumentace hodila ještě spíš).

březen 2008knihovna s námi už bydlela, ale teď jsou tam místo hadrů skutečně i nějaké ty knihy, zbytek se válí v ložnici na zemi. a propos, máme ložnici! strašně velikou, se spoustou skříní a tak :-) luxusní kuchyň a koupelnu ani popisovat nebudu, vyznělo by to už moc buržo. v levém rohu můžete spatřit náš dnešní přírůstek. kuba je hrdým tatínkem nového černého a značně sexy pc. miluje ho momentálně víc než mě, ale já se tím netrápím. ze zkušenosti vím, že vydrží 2 až 3 roky, moje životnost je značně vyšší (narážky na můj pokročilý věk naprosto s přehledem ignoruju). smutné je akorát jakubovo dvouhodinové mlčení - jeho pohled je stočen směrem k pc a mezilidskou komunikaci nahrazuje hučením svého milovaného pc. ale to už je téma pro samotnou kapitolu.


nemá cenu kroužkovat, nebylo by přes červené linky nic vidět, takže jen pár poznámek: do našeho bytu se nastěhoval gauč, do té doby nábytek nám naprosto neznámý, televize je nejlevnější, co byla na trhu (jako koneckonců všechno, co v bytě máme), ale oproti minulosti působí jako megaplazma, dále křeslo (také poměrně hezká a praktická věc, dokonce v akci), dva stolky (haha, nevídáno, neslýcháno), nově láva lampa, o níž jsem vás informovala nedávno. za telkou je schovaný ještě vysavač, který bezmezně obdivuji. nachází totiž pod gaučem neuvěřitelné věci. minulý víkend třeba adventní kalendář; kubovi moc chutnal...

jak se tak koukám kolem sebe, náš byt by si zasloužil spíš knihu než jeden příspěvek na blog. ale jsou na světě i důležitější věci než bydlení. třeba láska a hadříky.

jo, přikládám i příspěvek ze středně starýho blogu, v němž se otázkou pronájmu zabývám; tenkrát bylo podolí čerstvá událost.

Žádné komentáře: