neděle 23. března 2008

bojkotuju olympiádu v číně

jenže nějak nevím jak...

liška (ministr školství) to má jednoduchý, prostě odmítl oficiální pozvání olympijským výborem a akreditaci, ale mě nikdo nezve, co mám teda odmítat? a nejsem jediná: "Podle mých informací teď otázkou není to, zda hry bojkotovat, ale jakou formu bojkotu zvolit," sdělil agentuře Reuters místopředseda Evropského parlamentu Edward McMillan-Scott, píše 24.cz.

k bojkotu před nedávnem vyzval richard gere, ale taky úplně neporadil cestu či alternativní metodu, jak bojkot zrealizovat. dalším z řady aktivistů je princ charles, který se nezúčastí slavnostního ceremoniálu zahájení her (já taky ne!).

tito dva mužní mužové moje rozhodnutí posílili. stejně tak článek jardy spurného v respektu o eliminaci bezdomovců (čína až nedávno umožnila volný pohyb po státu, což způsobilo příliv chudých do velkoměstských oblastí) a vůbec nešťastných a jinak nevhodných lidí z 200kilometrového okruhu kolem pekingu, a článek z altermedia o školení britských sportovců:

"Britští sportovci, kteří budou startovat na olympiádě v Pekingu, absolvovali školení od svého olympijského výboru o tom, co během olympiády v komunistické Číně smí a co nesmí říkat. Pokud sportovci nařízení výboru neuposlechnou, budou odesláni domů. Sportovci zejména nesmí komentovat žádná politická témata. Takže se ani nebudou moci zeptat, kdeže dnes bydlí ti lidé, kteří dříve bydleli na pozemcích, kde stojí olympijské sportovní areály. Zvlášť zajímavě tento zákaz vyznívá dnes, po krvavě potlačených demonstracích Tibeťanů. Svoboda slova zkrátka platí jenom někde, což ctí i britští sportovní „výboři“. Nejspíše pro ně platí heslo „Se stranou velkého Maa a jeho lidem na věčné časy a nikdy jinak."

tak, co, rogge, ty srabe?! stále trváš na tom, že "Bojkot nic nevyřeší. Navíc by potrestal jen sportovce, kteří za nic nemůžou," řekl Jacques Rogge - prezident Mezinárodního olympijského výboru (týden)?!

uvidíme, co z toho všeho vyleze. zatím každopádně můžete hlasovat v anketě reflexu.

Žádné komentáře: