sobota 5. července 2008

trienále v ng aneb moderní "umění" se řítí kamsi

v respektu jsem četla recenzi na trienále současnýho umění v ng, a značně kritická reflexe děl mladých tvůrců a hlavně neschopných kurátorů mě vysloveně nalákala. navíc je od 4 odpoledne ve veletržáku poloviční sleva - no nekupte to!

a tak jsme se s kubou vypravili za kulturou, abychom zmátožili mozky unavené tisícovkami hodin surfování a sledování seriálů. asi jsme to ale hned na začátku trochu přepálili...

bylo to prostě peklo a už chápu, proč jsem na moderním umění roky nebyla. nicneříkající instalace, pár fotek, skulptury, kresby, malby, interaktivní magnetky, počítačové koláže a rádoby novátorská díla odhalující svět jako konzumní a všepožírající organismus. prostě intelektuální kokotiny, jejichž umělecká hodnota rozhodně nespočívá v kritické funkci, ale v odvaze (sebe)prezentace.

výsledkem několika čtverečních kilometrů nakonec nebylo povznesení, mudrování nad kýčem, světem a člověkem, nýbrž bolest hlavy a žaludeční nevolnost. ne že by úplně všechno stálo za prd, to zase s klidným svědomím říct nemůžu, ale radši se vrátím ke svým výstavám sudka a drtikola, po kterých nemusim pít mlíko, jelikož mám pocit otravy.

pár kousků jsem vyfotila, tak snad to neni nezákonný :-)


když už nic jinýho, tak ta zaječí prdelka je fakt roztomilá


ok, tohle není exponát, ale rozhodně zaujalo


skvělej nápad, detailně zpracovanej, ale totálně zabitej kecama o konzumu, pardon, ale z toho bych blila


děsivě realistický - když se dítěti podíváte do tváře, a najdete místo ní kusy látky, plastu a izolepy


příšerná instalace, kterou doplňovala niterná "četba vlastního já"


moje "interaktivní" dílo dreams

Žádné komentáře: