středa 1. října 2008

můj zlej sen - worldwide "free" delivery

už od dob bakalářky se při shánění studijního materiálu na internetu potýkám se zařazováním česka do skupiny pro doručení "others", mezi něž patří obvykle destinace jako singapur nebo izrael, a smiřuju se pokaždý znovu a znovu s tím, že z amazonu a jiných online zdrojů většinu toho, co potřebuju, prostě doručit nechtěj, natož pak zadarmo.

zaradovalo se oko mé, když dneska na webu book depository zahlídlo lákavý marketingový claim "free delivery worldwide", ale ouha. western europe jsou podle nich tyhle země:

AUSTRIA, BELGIUM, CYPRUS, DENMARK, FINLAND, FRANCE, GERMANY, GREECE, ICELAND, IRELAND, ITALY, LUXEMBOURG, MALTA, NETHERLANDS, NORWAY, PORTUGAL, SPAIN, SWEDEN, SWITZERLAND, VATICAN CITY, LIECHTENSTEIN.

zbytek je pak: AUSTRALIA, HONG KONG(CHINA), ISRAEL, JAPAN, NEW ZEALAND, PUERTORICO, SOUTH KOREA, SINGAPORE, BAHAMAS, BARBADOS, ANTIGUA & BARBUDA, TRINIDAD & TOBAGO.

kurva: řecko, kypr a vatikán že je pro doručení lepší než česko?!? a co si objednávaj z barbadosu?

tak jsem se aspoň zeptala, jaký šance má u nich česko pro zařazení na list VIP západních zemí. jediný štěstí, že jejich odpověď byla:

"Dear Alena,

We are due to update the delivery list in the next few weeks, and there is a very good chance that the Czech Republic will be one of those countries added."

jupí! míříme do evropy!

Žádné komentáře: