čtvrtek 5. února 2009

junkfood forever: deli guarana versus mäta sedita

bohužel nejde o souboj titánů, protože výsledek je jasný už předem. porovnávání chuťové smrtící deli quarana s exkluzivní mätou od sedity je totiž jako srovnávat nebe a dudy. ale pro moje čistý svědomí:

design a balení: jediný plus bod pro deli guarana, ježto je blyštivé a atraktivní. upozornění na vyšší množství kofeinu je též zajímvaé, zejména s přihlédnutím na delší pracovní dobu. naopak mäta je designem více než tradiční. připomíná časy, kdy jsme jedli citronové sušenky za dvě koruny (mimochodem vynikající věc, velmi je postrádám).aroma: mazec! v případě deli ovšem toto slůvko nabývá maximálně negativních významů. deli guarana nevoní... naopak mäta už po rozbalení upoutá čichové buňky mátovou vůní - svěží a lákavou.

chuť: v tomto bodě je můj přístup nejradikálnější. deli chutná jako mazlavá hmota ochucená nepovedeným energy drinkem. hnus, hnus, hnus. abych byla náležitě nestranná, nechala jsem ji testovat i bohunkou. prý též hnus. tudíž jsem z obliga příliš subjektivního hodnocení. odpudivou chuť podtrhuje sytě oranžová barva, kterou jsem si v tom šoku zapomněla vyfotit. věčná škoda, protože podruhé už se mi deli guarana do ruky nedostane. naopak mäta nejen rozkošně voněla, ale i chutnala. trochu bych sice ubrala na intenzitě mátové příchuti, ale i tak je sušenka vyvážená. máta příjemně podtrhuje chuť tuku a cukru a smetanovost typickou též pro sušenku mila (bez debaty jedna z mých top 5).zatímco mäta je aspirantem pěti hvězdiček, a zaslouží si posez na polštáři, deli se propadá do junkfood pekel. gurmánův žaludek je nesmlouvavý.

p.s. mätu jsem testovala sama, o tu bych se dělit nechtěla :-)

3 komentáře:

pseudointelektualka řekl(a)...

"příjemně podtrhuje chuť tuku a cukru" - to je řeč opravdové hardcore junkfooďačky! na tohle bys opravdu žádný slabý individua nenachytala.

Jozef řekl(a)...

Pre mňa bola DELI GUARANA najlepšia.

Anonymní řekl(a)...

oh yeah, Mäta rulez!! kam se na ni hrabe ta opěvovaná Mila...