středa 27. května 2009

junkfood forever: souboj tic taců

podle ferrera si každý z nás dá za rok průměrně dvě a půl krabičky osvěžujících tic taců. a podle mého (zcela jistě přesného marketingového) odhadu má legendární dvě kalorie minimálně 50 % českých žen v kabelce. ne každá si ale troufne vyzkoušet jinou než mentolovou příchuť. a tak blondýna zkoušela za ně...

fresh mint: prostě klasika, kterou netřeba představovat a hodnotit. svěží dech a tak. ale taky nuda, že jo. skutečně leda tak svěžest do kabelky, která tam vydrží hodně dlouho. doporučuji svobodným ženám (protože podle oficiálního webu ti tic tac dodá sebedůvěru při kontaktu s ostatními), které ještě nemají v kabelce vademecum 2v1 :)

naopak orange: můj osobní favorit. pěkně kyseloučký vnitřek nutí rozkousat další a další, takže začnu s jedním kouskem a velmi rychle skončím s prázdnou krabičkou (= přesně 33 tic taců). plus bod též za design. oranžová je dobrá (nespojovat s aktuální politickou situací a vajíčkama!) a měla by chutnat všem.cinnamon: objev předpředloňské zimy. kombinace sladké a mentolové příchutě s pikantně pálivým ocáskem skořice mě maximálně zaujal. nicméně v tomto případě nejde o konzum až do dna. ačkoli se jedná o číslo 2 v mém žebříčku, nejde o dobrůtku pro každého. co je pro gurmána luxus, nemusí být pro standardního tic tac uživatele dobré. tuto variantu každopádně není radno přehánět.

a aby bylo zcela zřejmé, že za vás nasazuju vlastní krk, riskla jsem i novinku pinacolada. svítivě žluté balení vyzařovalo na regále pozitivní energii, ale můj žaludek po spořádání téměř celého balení volal o pomoc. já ani on si nejsme jisti, zda-li kdy ještě budeme moci pozřít ananas a smetanu dohromady. s alkoholem snad ano. a pokud byste si ještě stále nebyli jisti: ne, tuto příchuť opravdu nedoporučuji!

a kdo je tentokrát tím nejlepším? v kategorii mainstream jednoznačně vyhrál orange, zatímco v undergroundové kategorii "weird" cinnamon. všem tic tacům děkujeme za účast, trávicímu traktu za zpracování a vítězům gratulujeme!

5 komentářů:

pseudointelektualka řekl(a)...

lemon a mint maj bejt ty zeleno-oranžový? to je ale podle mě limetka-pomeranč... u mě každopádně jednoznačně vítězej, protože jsou nejvíc barevně funky a taky bezva kyselý.
posudku skořicových dávám palec nahoru. (a pak že ty internety nekazej vyjadřovací schopnosti.)

zoe řekl(a)...

nemohu než souhlasit. cinnamon je jednoznačně nejvíc. někdy bych taky zkusila nakombinovat s pomerančem, ačkoli to je teda už vážně docela přetictacováno :)

brunhilda řekl(a)...

lemon a mint byla tuším tyrkysová krabička s něčím žlutým, ale ruku do ohně bych za to nedala. wiki tuhle variantu v česku neuvádí, ale polsko je hned vedle, že jo :)

Lemon Mint (Australia, Argentina, Belgium, Brazil, Hong Kong and Poland)

pseudointelektualka řekl(a)...

ne, ne, ta tyrkysová je něco jinýho... lime orange je hrozně oldies. už jsem je našla:

http://1.bp.blogspot.com/_LvHvDIPaUaQ/SUaw5ZC7IJI/AAAAAAAAAXE/Oh7uN3uJ5VM/s400/tac.jpg

brunhilda řekl(a)...

sakra, já je dneska viděla u arabášů: jsou to cool honey, takže pardón!