středa 13. července 2011

co se píše v knihách: mariusz szczygiel: udělej si ráj

pokračování české grotesky očima poláka. 

"egon bondy napsal: s něžnou opatrností prdím, abych se neposral. kritici to pak označili za manifestační odtržení od oficiální kultury poznamenané konformismem."

"její manžel se jmenoval antonín vyskočil, ale přijal umělecký pseudonym quido maria vyskočil. v praze to však bohužel nikdo nerespektoval a všichni mu říkali ježíšmarjá hopsasa."

"musel jsem s tím ven! vylézt z almary? to jste řekl moc dobře. no, a tak jsem se nejdřív kouknul na internet. bez internetu bych si netroufnul. spousta lidí jako já /věřící policista/ by někde potmě seděla se svým já, kdyby neexistoval internet."

"na pražské vernisáži poskytl umělec /david černý/ rozhovor dánské novinářce a informoval ji, že skládací ježíš vznikl na objednávku katolické církve v česku. to víte, po komunismu máme spoustu chrámů vydrancovaných."

"můžete o češích mluvit, jak nejhůř chcete - nehne to s nimi. nanejvýš přitakají, že máte pravdu. ale jen co se dovědí, že benzin zdražil, nepřestanou nadávat."

"v hymnách světa se jde, kráčí, pochoduje, dobývá a nese prapor. v české hymně... se pravděpodobně leží. co jiného se také dá dělat v ráji?"

 

Posted via email from brunhilda's posterous

Žádné komentáře: